Keha ja hingekohtumispaik!

Kuusevaigu salv 15 ml
 • Kuusevaigu salv 15 ml
 • Kuusevaigu salv 15 ml
 • Kuusevaigu salv 15 ml

Kuusevaigu salv 15 ml

5.00€
Tootja: Rapla Elujõu Keskus/ Amarello OÜ

 KUUSEVAIGU SALV

 

- nahavigastuste ja nahalõhede hooldamiseks

- seeninfektsioonide ja löövete hooldamiseks

- nahka taastav, toitev, rahustav

- põletikuvastase toimega

- rakkude uuenemist soodustava toimega

- 100 % naturaalne

- ei sisalda vett, säilitusainied, eeterlikke õlisid

- ei sisalda mee saadusi (mesilasvaha)

- käsitsi valmistatud

 

Salvi määrida õhukese kihina probleemsetele piirkondadele, kriimustustele, vigastatud nahale.Tekitab nahale õrna vaiguse kihi.

 
 Ingredients: Lard,  Picea Abies Wood Extract,  Cocos Nucifera Oil,  Achillea Millefolium Flower Extract,  Calendula Officinalis Flower Extract
 
Salv vastab Euroopa Liidus kehtivatele terviseohutuse nõuetele.
 
 Meie esivanemad on kuusevaigu salvi väga kõrgelt hinnanud. Nende kasutusala oli väga mitmekülgne: nahavigastused, - lööbed, kanna ja sõrmede lõhed, haavad, troofilised haavandid

, ohatised, ekseemid, allergiad, küüneseen, kuiv nahk, hemoroidid.

 

 KOOSTISOSADEST

Sea siserasva ehk ploomirasva on juba sajandeid taludes kasutuses. Rasvaga määriti puutelgedega vankreid, saapaid ja hobuseriistu. Supirasvaks seda ei kasutatud, mõnikord vaid kastmeteks ja praadimiseks. Keedeti seepi. Kogeti ka, et see rasv pehmendab nahka, ravib haavasid.

Kookosrasv on meil hilisem turule tulija. Tootes kasutatud mahe kookosrasval ei ole kookosele omast lõhna. Just unikaalne rasvhappeline koostis annab kookosõlile tema erilised omadused.

Keskmiselt sisaldab kookosrasv rasvhappeid järgmises vahekorras:

 • Lauriinhape 47%
 • Müristhape 19%
 • Palmitiinhape 10%
 • Oleiinhape 7%
 • Kaprüülhape 6%
 • Kapriinhape 6%
 • Linoolhape 2%
 • Steariinhape 3%

Kookosrasva kõige erilisem komponent on lauriinhape. Lauriinhape on antibakteriaalsete omadustega, samuti ka ka kaprüülhape ja kapriinhape.  Lauriinhape on ka põletikuvastase toimega. Müristhape suurendab toote imenduvust ja libisevust. Linoolhape on nahka pehmendav komponent. Steariinhape aga vastutab naha elastsuse säilimise eest. Oleiinhape on nahka niisutav ja aitab kaasa rakkude uuenemisele ning rahustab näiteks päikesest põlenud ja põletikulist nahka. Palmitiinhape osaleb naha pinnal oleva kaitsekihi ehitamises.

Kuusevaik on olnud juba aastatuhandeid hinnatud aine. Nii võib kuusevaiku pidada ka närimiskummi kaugeks eelkäijaks, mida tunti juba enne meie ajaarvamist. Kuid rohkem on kuusevaik tuntud kui ravim – kas puhtal kujul või salvi-tinktuurina. Ühe tugevama loodusliku antiseptikuna on vaiku kasutatud haavaravis – vaiguga on ravitud nii vanu mädanevaid haavu, põletushaavu, lõike- ja torkehaavu, ekseeme, kannalõhesid, aga ka putukahammustusi. Lisaks sellele on kuusevaik ka seenevastane, nii soovitatakse kasutada kuusevaiku ka küüneseene raaviks.  Vaiku on lisatud ka seebikeetmise segusse, selline seep vahutab hästi ja on mõnusa vaigulõhnaga. Üldse kuuse kohta saad rohkem lugeda SIIT

Raudrohu kohta öeldakse vanades ravimtaimede raamatutes, et ta parandab kõik haigused, ka need, kus muud vahendid pole tulemusi andnud. Raudrohu kohta loe rohkem SIIT.

Saialille toime on rahustav, toitev, tõstab naha kaitsevõimet. Loe saialille kohta rohkem   SIIT

 

Mõõdud (L x K x H) 0 x 0 x 0
Kaal 0