Keha ja hingekohtumispaik!

Raudne RAUDROHI väärib igati oma nime

Harilik raudrohi on ilusate õitega, küllaltki intensiivse lõhnaga ja tugeva varrega tuntud ravimtaim. Kasvab niitudel, karjamaadel, teeservadel jm. kohtadel. Ühesõnaga, ta ei vaja erilisi nõudeid kasvupinnale, ta tuleb oma raudse iseloomuga igalt poolt võitjana välja. Õieilu näitab meile pikalt, juunist oktoobrini.

ENERGEETILINE VÄGI

Energeetiliselt annab raudrohi vastupanuvõimet ja elujõudu. Ta aitab olla tugev ja õpetab võitma väsimust. Kui tunned, et oled nagu "kinni" jäänud, asjad ei liigu, ei edene nii nagu võiks, siis võta aeg maha, mine raudrohu väljale, nende keskele või joo raudrohu teed või pihusta enda ümber raudrohu taimevett või tee raudrohu vanni. Tunneta seda energiat, sinu ümber ja sinu sees. Miskit vabaneb..., energia pääseb voolama ja loovus pääseb voogama. Raudrohi oskab seda, selleks ta ongi siia tulnud.

Raudrohi on olnud paljude rahvaste uskumuste kohaselt kurjade vaimude ja deemonite väljaajaja, majapidamise ja majaelanike kaitsja. Jaaniööl majja toodud raudrohukimp pidi terve aasta jooksul haigused kogu perest eemal hoidma. Usutakse, et raudrohul on kindel koht armumaagias.

RAHVARAVI

Juba iidsetest aegadest on raudrohuga ravitsetud ja saadud abi paljude hädade vastu. Maria Treben ütleb oma raamatus, et raudrohi on siiski kõige tähtsam ravimtaim NAISTELE. "Naistel jääksid paljud hädad olemata, kui nad vahetevahel kasvõi kordki kasutaksid raudrohtu."

Ravimina kasutatakse peamiselt ürti, aga ka ainult õisi. Ürti kogutakse õitsemise ajal, lõigates taimelt kuni 15 cm pikkuse ladvaosa ja kuivatatakse. (kui kuivatis, siis temperatuuril 40-50 kraadi juures)

Harilik raudrohi sisaldab selliseid asjalikke aineid nagu hamasuleeni, tujooni, kamprit, pineeni, amino- ja orgaanilisi happeid, parkaineid, flavonoide, karotiini, C- ja K-vitamiini. Ja eks see sisaldus sõltub suuresti taime kasvukohast ja -tingimustest.

 

Võimas RAUDROHU VÄGI!

 Kui sul tekkis huvi ja põnevus proovida raudrohu väge, siis siit saad mugavalt liikuda ostukeskonda, kus on olemas raudrohu hüdrosoolid ehk taimeveed. Hüdrosoolid on väga tugevad kontsentraadid, ilma lisaaineteta. Mugav kasutada, pihustiga pudelites.

RAUDROHU HÜDROSOOL e-poes.

 

NÄIDUSTUSED

- põletiku- ja allergiavastane

- hingamisteede probleemide puhul

- haavu parandav

- verejooksu peatav; emaka-, soole-, kopsu- ja hemoroidaalse verejooksu korral

- tugevdab emaka kokkutõmbeid

- menstruatsiooni korrastav

- munasarjapõletiku puhul

- suurendab piimaeritust

- üleminekuaastate vaevused

- soole ning kuse- ja sapiteede silelihaseid lõdvestav

- sapieritust suurendav

- kõhugaase vähendav

- maksakahjustuse korral

- vererõhku alandav

- söögiisu äratav

- ainevahetust reguleeriv

- aitab ära hoida neerukivi

- korrastab neerude tööd

- paneb higistama

- nina-, igeme- ja haavaverejooksu puhul

- nahahaiguste puhul

- põletuse, haavandite korral

- juuste väljalangemise korral

VASTUNÄIDUSTUSED pikemaajalisel kasutusel

- trombi soodumus

- vere paksenemine

- ülihappesusega gastriidi korral

- rasedatele, sest suurendab emaka kokkutõmbevõimet

KOGUTUD RETSEPTID JA NÕUANDED

Retsept TÕMMISE valmistamiseks: 2 sl raudrohuürti võtta ühe klaasi sooja vee kohta. Keeta 15 minutit, lasta tõmmata 1 tund, kurnata ja lisada ärakeenud vee kogus. Võtta sisse pool klaasitäit 3 korda päevas enne sööki.

RAVITEEKS pannakse teelusikatäis droogi 1 klaasi kuuma veega 10 minutiks tõmbama, juuakse ilma suhkruta ja meeta

Raudrohuteed ei ole õige juua kui tavalist teed, vaid KINDLA KUURINA.

ISTEVANNID - alakeha haiguste korral, munasarja põletiku, voodimärgamiste, valgevooluse korral, müoomi korral. Samal ajal juua ka teed.

VERE HÜÜBIMISEKS on vajalik K-vitamiin. Organismis tekib see seedekulgla mikroobide elutegevuse käigus. Maksakahjustused aga takistavad vitamiini K tekkimist. Selle vitamiini puudusel tekivad kergesti nina- ja kopsuverejooksud, igemete veritsus ning sinikad. Vere hüübimist võib parandada raudrohuürdi tõmmisega, võtta 1 sl 3 korda päevas enne sööki.

Raudrohuürdi tõmmist võib kasutada ka HEMORROIDIDE ja HAAVADE raviks, kuna see on põletikuvastase ja verejooksu peatava toimega. Tõmmisega niisutatud marlitampoon tuleb asetada hemorroididele, teha vanne või töödelda sellega haavu.

Välispidiselt võib põletiku korral HAAVADELE ja VEREJOOKSU SULGEMISEKS kasutada ka värsket raudrohu mahla. Selleks tuleb raudrohulehed muljuda mahlaseks ja asetada haavale.Värsket raudrohtu näritakse suus katki ja pannakse siis HAAVA PEALE.

Raudrohuürdi tõmmist kasuta ka köha ja KÜLMETUSHAIGUSTE korral RÖGALAHTISTINA.

Ebameeldiva SÜGELUSE TUPES kõrvaldavad pesemised ning istevannid raudrohuga.

Raudrohtu võib kasutada ka KEHAHOOLDUSES Selleks teha looduslik juuksevedelik või näonaha toonik.

JUUSTE VÄLJALANGEMISE korral tuleb peanahka hõõruda raudrohu mahlaga või taimeveega 1–2 korda päevas vähemalt kahe nädala jooksul.

RASVASE ja POORSE NAHA jaoks valmistada tõmmis, mille koostises peale raudrohu võib kasutada ka saialille, liht-naistepuna ja salveid. Kõiki taimi võtta võrdses koguses 1 sl ühe klaasi vee kohta. Keeta 10 minutit ja lasta termoses tõmmata 5–6 tundi. Sellega puhastada igal õhtul nägu või valmistada jääkuubikud ning kasutada neid hommikuti näonaha tervendamiseks.

Raudrohu kompressid VÕTAVAD PAISTETUSE ALLA

Raudrohtu põletatakse tubaka hulgas - KÖHA VASTU.

VERDPUHASTAVA jõu tõttu tõukab kehast välja kõik tõved, mis seal aastaid on pesitsenud. Tuleb ainult katsetada.

Raudrohu teega saab väga ruttu abi KÕRVETISTE ja MAOPUHITUSTE puhul.

NINAVEREJOOKSU puhul pane raudrohu (veriheina) tropp ninasõõrmetesse.

NÕGESEHAIGUSE vastu aitab, kui raudrohu veega loputada, korduvalt ikka.

MIGREENI, mis on tingitud järsust ilmastikumuutusest või tuulest, eemaldab juba 1 tass raudrohu teed, kui seda juua hästi kuumalt ja lonkshaaval. Reeglipärase raudrohu tee joomise tulemusel KAOB MIGREEN täielikult.

VALGEVOOLUSE VASTU - raudrohu ja kasekäsna tee. Valgevoolus on tingitud verevaesusest; tuleb kaotada verevaesus, siis ka valgevoolus kaob. Kasuta raudrohu ja valge ristikheina õite teed.

TEDRETÄHED. Raudrohu teega silmi pesta. Tedretähed kaovad ära.

Kui LAPS ei kasvanud, oli KIDUR ja VILETS, siis põletati raudrohtu tuhaks ja anti seda tuhka lapsele sisse.

KÕRGE PALAVIK ja RINNAD KINNI - aitab raudrohu tee.

SÖÖGIISUANDJAD. Koi- ja raudrohu tee joomine 3 korda päevas enne sööki ½ klaasi korraga.

Kui LUUPAINAJA peal käis, siis joodi raudrohu teed. See selgitab verd.

UNEPUUDUS. Mooniseemne teed anti sisse ja raudrohu ja palderjaniteed.

Raudrohu tee pidi olema KÜLMETUSE vastu kõige parem, seda anti LASTELE ka. Puhastab kopse.

VEREVAESUSE vastu joodi raudrohu teed.

 

Vanades ravimtaimede raamatutes öeldakse raudrohu kohta, et ta PARANDAB KÕIK HAIGUSED, ka need, kus muud vahendid pole tulemusi andnud.


 

Koostanud Piia Kõverik

Kui soovite artiklit levitada, siis on tingimuseks, et  lisate viite www.elujoukeskus.ee  veebilehele.

 

kasutatud ka materjale

Maria Treben Tervis Jumala apteegist

https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/69704351/vaekas-raudrohi-toob-leevendust-tervisehadadele-ja-aitab-aiapidajal-kahjuritega-voidelda?